ABS Dolgu Kör Kalıpları Artık Türkiye'de Yerli ve Milli Olarak Üretiliyor.


15 Feb
15Feb

ABS Dolgu Kör Kalıpları Nedir?

ABS Yapı yedi yıla varan uygulama tecrübesi ile geliştirdiği yeni ürünlerini 2018 yılının ikinci yarısından itibaren artık Türkiye’de üretiyor ve yurt dışına da ihraç ediyor.

ABS Dolgu Kör Kalıpları, geri dönüşümlü plastikten imal edilen tek kullanımlık beton kalıplarıdır. Her türlü yapıda 300 cm’ye kadar betonarme yükseltilmiş döşemeler oluşturulmasını ve böylece hızlı, hafif ve ekonomik bir şekilde dolgu yapılmasını sağlar.

ABS Kör Kalıplar kullanılarak katta hafif dolgu, ters kiriş dolgusu, peyzaj dolgusu, asansör holü dolgusu, otopark rampası, temel üzerinde dolgu veya mütemadi temel dolgusu yapılabilir.

Ayrıca kör kalıplar ile oluşturulan betonarme yükseltilmiş döşeme, buat kapakları eklenerek modüler yükseltilmiş döşeme yerine de kullanılabilir.

ABS Kör Kalıplarının 5, 10 ve 15 cm sabit yüksekliklerdeki ‘Level’ serisi ile ticari veya endüstriyel yapılarda betonarme yükseltilmiş döşemeler hızlı, kolay ve son derece ekonomik bir şekilde oluşturulabilir. Kalıplar içinden özellikle kablo tavası ve/veya sıhhi tesisat boruları geçirilebilecek şekilde tasarlanmıştır.


Betonarme Yükseltilmiş Döşeme

ABS Kör Kalıplarının 5, 10 ve 15 cm sabit yüksekliklerdeki ‘Level’ serisi ile ticari veya endüstriyel yapılarda betonarme yükseltilmiş döşemeler hızlı, kolay ve son derece ekonomik bir şekilde oluşturulabilir. Kalıplar içinden özellikle kablo tavası ve/veya sıhhi tesisat boruları geçirilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

betonarme yükseltilmiş döşeme kör kalıp

Sistem metal ayaklı tüm modüler yükseltilmiş döşemelere alternatif olarak kullanılabileceği gibi normalde 8-10 cm kuru şap ile doldurulacak her ticari alan ‘ABS Level’ ve buat kapakları kullanılarak betonarme yükseltilmiş döşeme haline getirilebilir ve modüler yükseltilmiş döşeme gibi kullanılabilir. Bu sayede normalde kaybedilecek hacim, yapının kullanım alanına dahil edilerek özellikle elektrik ve diğer tesisat geçişlerinde değerlendirilebilir.

  • En ekonomik uygulama; metal ayak + kompozit levhalı yükseltilmiş döşemelere kıyasla %60’a varan oranda daha ekonomik bir alternatiftir.
  • Tesisat geçişleri; oluşturulan boşluklardan her türlü (elektrik, mekanik vb.) tesisat geçirilebilir, belirli aralıklarda konulacak buat kapakları ile tesisatlara kolayca erişilebilir ve düşük maliyetlerle müdahale edilebilir.
  • Yüksek yük taşıma kapasitesi; şap içinde oluşturulan yüzlerce sütun, kemer ve kubbe sayesinde çok yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir.
  • Kesintisiz beton yüzey; diğer yükseltilmiş döşemelerin aksine, oluşturulan yüzey beton olduğu için uygulamayı kaplama türü ve boyutları konusunda sınırlandırmaz.
  • Bölme duvar yapımı; üzerine tuğla-gaz beton-alçıpan vb. her türlü bölme duvar rahatça yapılabilir.
  • Kolay ve hızlı kurulum; 100 m2/adam-saat.
  • Isı ve ses izolasyonu; oluşturulan hava boşluğu ısı ve ses izolasyonu sağlar, havalandırılırsa nem ve rutubeti engeller.
  • Çevresel fayda; geri dönüşümlü malzemeden üretilen kalıplar projelere LEED sertifikası puanı kazandırırlar.

Daha fazla bilgi için https://abskorkalip.com.tr/betonarme-yukseltilmis-doseme/ ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.